Laminowanie brwi

Laminowanie brwi to zabieg dla wszystkich, którzy uważają, że ich brwi mogą wyglądać znacznie lepiej. Jeśli uważasz, że Twoje włoski nie mają regularnego kształtu i rosną tak jakby każdy z nich żył swoim życiem , na pewno laminowanie brwi jest dla Ciebie. Oprócz tego, że poprawisz ich wygląd, to dodatkowo zabieg ten regeneruje je, czego efektem są grubsze, gęstsze i lepiej odżywione brwi.

Laminowanie brwi – na czym polega?

Zabieg ten polega na trwałej zmianie kierunku wzrostu oraz kształtu włosków na skutek działania kwasu tioglikolowego, który ma wpływ na wiązania dwusiarczkowe. Sam proces laminowania brwi możemy podzielić na 3 etapy:

Przygotowanie brwi do zabiegu
Na początku brwi trzeba dokładnie oczyścić, po czym na włoski nakłada się aktywator z kwasem tioglikolowym, który powoduje, że łuska zostaje otwarta. Kwas ten wpływa na budulec włosków, czyli tzw. mostki dwusiarczkowe. Mówiąc krótki najpierw je niszczy (rozrywa), a następnie tworzy nowe.

Nałożenie keratyny
W tym etapie brwi powleka się keratyną, czyli naturalną substancją o działaniu pielęgnacyjnym. Keratyna ma za zadanie odbudować strukturę włosków, wzmocnić je oraz pogrubić, jednocześnie nadając im piękny połysk.

Pielęgnacja
W ostatnim etapie zabiegu laminowania brwi używa się preparatów silnie regenerujących, które w składzie zawierają keratynę oraz olejki roślinne tj. olej jojoba lub makadamia. Dodatkowo produkty te działają okluzyjnie, czyli poprawiają elastyczność włoska oraz jego kondycję. Dodatkowo preparaty regenerujące stosowane w laminowaniu brwi uzupełniają spoiwo między łuskam oraz nadają im optymalne natłuszczenie i blask.

Laminowanie brwi – dla kogo?

Laminowanie brwi polecam wszystkim, którzy mają problem z postrzępionymi, nieregularnymi i włoskami układającymi się w różnych kierunkach. Jest to zabieg bezpieczny, coraz częściej wybierany przez klientki, które wcześniej wykonały zabieg przedłużania rzęs lub liftingu rzęs.

Formularz kontaktowy

Zgoda na przetwarzanie danych

9 + 2 =